Ciekawe informacje na temat giełdy papierów wartościowych

Na giełdzie papierów wartościowych można  dokonywać transakcji kupna i sprzedaży akcji, obligacji, a nawet kontraktów terminowych.

Ze względu na to, jak złożony jest to temat, można znaleźć o nich wiele ciekawostek.

Co warto wiedzieć na temat giełdy papierów wartościowych?

Nie jest pewne, kiedy rozpoczęto realizować transakcje na giełdach. Wiele wskazuje jednak na to, że mogło się to zdarzyć już w XVI wieku. Historycy uważają, że podobny koncept istniał już w starożytnym Rzymie, jednak skupiał się bardziej na wymianie usług. Pierwsze opracowania tłumaczące działania lokalnych giełd zaczęły pojawiać się w XVII wieku.

Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki giełda powstała w 1792 roku, zaledwie 16 lat po tym, jak teren ten uzyskał status niepodległości od Wielkiej Brytanii. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych funkcjonuje do dziś i jest uważana za największą na świecie. Codziennie jest otwierana przez celebrytów lub ważne osoby w świecie finansowym, na przykład przez aktorkę Hilary Duff, Jima Parsonsa znanego z serialu „Teoria Wielkiego Podrywu” czy maskotkę Różowej Pantery.

Giełda Papierów Wartościowych w Bombaju postanowiła wprowadzić system transakcji on-line w 1995 roku. Całkowita tranzycja na nową metodę funkcjonowania została przeprowadzona w zaledwie 50 dni! Dzięki temu obecnie określana jest najszybszą giełdą świata, umożliwiając przeprowadzenie do 8 milionów działań dziennie.

Wbrew popularnej opinii giełda przeznaczona jest dla wszystkich, którzy są zainteresowani ekonomią. Co istotne, ceny akcji zaczynają się już od kilkudziesięciu groszy, co umożliwia spróbowanie swoich sił na giełdzie bez inwestowania wielkich sum i dużego ryzyka.

Więcej na temat biznesów i finansów znajdziesz w portalu https://www.bestsellers.pl/.

Poprzedni post Najlepiej płatne prace w Internecie
Następny post Jak bezpieczniej inwestować pieniądze?